Przewodniczący :        W IMIĘ OJCA I SYNA I DUCHA ŚWIĘTEGO.

Wszyscy  odpowiadają :   AMEN

Przewodniczący  :   CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ.

Wszyscy odpowiadają : PRAWDZIWIE  ZMARTWYCHWSTAŁ.

Przewodniczący :

Panie Jezu Chryste, prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zmartwychwstania, abyśmy mogli się radować z udziału w Twoim życiu.

Chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba i w Komunii świętej dajesz życie światu, pobłogosław ten chleb (czyni znak krzyża dłonią nad pieczywem). Baranku Boży, który obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy (czyni znak krzyża dłonią nad pokarmami), które będziemy jedli na pamiątkę Baranka paschalnego, którego Ty spożyłeś z Apostołami na Ostatniej wieczerzy.

Pobłogosław naszą sól, aby chroniła nas od zepsucia.  Chryste, życie i Zmartwychwstanie nasze, pobłogosław te jajka, znak nowego życia. Daj nam wszystkim dojść do wieczystej uczty Twojej, tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Udzielający błogosławieństwa kropi w milczeniu pokarmy wodą święconą.

Od piątku 27 marca do 8 kwietnia zostaje wprowadzona msza św.  o godzinie 9.00- można zamawiać intencje. Druga msza św. o godz. 18.00.

Triduum Paschalne liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty o godz. 19.00

Od godz. 9. 30 do godziny 12.00  oraz od  godz. 15.00  do 17.30 okazja do spowiedzi świętej indywidualnej z przyjęciem komunii świętej  wejście  jak do biura parafialnego.

W związku z ograniczoną ilością wiernych na mszy św. do 5 osób Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje Mszalne.

Zapraszamy do uczestnictwa we mszy ON-LINE  w piątek o godz. 18.00 Droga Krzyżowa i msza św.  Msze św. niedzielne o godz. 8.00,10.0, 11.00, 12.30, 17.00 - Gorzkie Żale, 18.00

"Wesołą nowinę bracia słuchajcie

Niebieską dziecinę z nami witajcie"

Życzenia spędzenia radosnych świąt kierujemy do wszystkich parafian oraz gości. Życzymy aby czas świąteczny pozwolił na chwile radości i bliskości.

Życzymy również szczęśliwego nowego roku. Aby nadchodzący 2019 rok był pełen łask Bożych, aby Święta rodzina miała wszystkich w opiece.

Duszpasterze parafii p.w. Świętej Siostry Faustyny

Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego, założone zostało przez Bł. Michała Sopoćkkę jako odpowiedź na objawienia naszej patronki: Siostry Faustyny Kowalskiej. Siostry tego zgromadzenia prowadzą w Wilnie hospicjum dla osób dotkniętych chorobami nowotworowymi. Hospicjum, które jest prowadzone pod przewodnictwem siostry Michaeli Rak ma plany wybudowania działu dla dzieci. Potrzebna jest na to pomoc finansowa. Będąc na pielgrzymce i nawiedziliśmy również hospicjum, gdzie przekazaliśmy skromne dary zebrane przez pątników. Siostra Michaela poprosiła nas i czynimy to z chęcią aby przekazać jej apel o pomoc w wybudowaniu oddziału dziecięcego. Jako pomoc wystarczy wysłać SMS na numer 72405 o treści: WILNO. Koszt SMSa to 2 zł + VAT.

Pomocy można również udzielać poprzez wpłaty bezpośrednio na konto:

1. w EUR: LT23 2140 0300 0285 6368

2. w USD: LT39 2140 0300 0285 6371

3. w PLN: LT76 2140 0300 0285 6384

W imieniu Siostry Michaeli szczerze dziękujemy za każdą pomoc.

Siostry obiecują modlitwę za każdego darczyńcę.