Adwent z łacińskiego – adventus  - przyjście. W Kościele Chrześcijańskim okres trwający od I nieszporów czwartej z kolei poprzedzającej Święto Bożego Narodzenia niedzieli do zmierzchu 24 grudnia, okres przypominający oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Jednocześnie jest to czas poprzedzający pamiątkę pierwszego przyjścia – wcielenia, znanego pod nazwą narodzin Chrystusa.

W tym czasie wierni oczekują na powtórne przyjście Zbawiciela - narodziny Jezusa Chrystusa. Na adwent składają się cztery niedziele adwentowe. W okresie adwentu kapłan zakłada do Mszy świętej ornat, czyli szatę w w kolorze fioletowym, symbolizującym czas pokuty i przygotowania się do jednego z najważniejszych świąt, czasu pojednania z Bogiem i ludźmi.

1. Boże Dziecię Błogosław Ojczyźnie , Gościom, Całej Wspólnocie Parafialnej, Dzieciom i Młodzież wzrastania w łasce u Boga i u ludzi. Chorym i cierpiącym mocy uzdrowienia i siły w codziennym dźwiganiu krzyża.
  2. Jutro św. Szczepana . Msze św. w porządku niedzielnym.
  3. We wtorek św. Jan Apostoła, w środę świętych Młodzianków.
  4. W piątek św. Rodziny zapraszamy całe rodziny na wspólnotową mszę św. o godzinie 18.00.
  5. W sobotę na mszy św. i nabożeństwo dziękczynno- przebłagalne o godz. 18.00 pożegnamy Stary Rok 2016.
  6. W przyszłą niedzielę Nowy Rok 2017 Msze św. jak w każdą niedzielę.
  7. Niech Pan wynagrodzi wszystkim składających ofiary , serdeczne podziękowania za przygotowanie i posprzątanie świątyni. Ks. Darkowi i młodzieży za przygotowanie  żłóbka. Panom za przygotowanie i montaż choinek. Wszystkim za dobroć serca.
  8. Obchodzącym imieniny i rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia.

Historia

W dniu 12 grudnia 1531 roku zwykły Indianin imieniem Juan Diego szedł sobie świtem do najbliższego kościoła, który był położony na wzgórzach otaczających miasto Mexico. Prosty wiejski Indianin szedł do kościoła oddać hołd swojemu nowemu Bogu. W pewnym momencie zauważył nad jednym z wzgórz łunę światła i usłyszał świergot ptaków. Gdy podszedł bliżej zobaczył piękną postać kobiety, z której wychodziło światło. Była to Matka Boża. Zwróciła się Ona do Juana Diego w jego, Azteckim języku z prośbą, aby przekazał biskupowi jej życzenie, aby w tym miejscu, w którym się ukazała zbudowany został nowy kościół. Juan poszedł od razu spełnić prośbę Matki Bożej. Biskup jednak nie dał wiary od razu słowom prostego chłopa Indiańskiego i odprawił Juana z kwitkiem.

1. W poniedziałek spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek sobota miesiąca.
  3. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.30.
  4. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godzinie 17.30, dla Dorosłych o godz. 18.00 i msza św. wieczorna.
  5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną sobota od godz. 9.00
  6. W sobotę Nabożeństwo do niepokalanego Serca NMP początek godz. 17.30
  7. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  8. W przyszłą niedzielę jako II miesiąca zbiórka na budowę kościoła.
  9. Spotkanie lektorów, ministrantów sobota godz. 9.00.
  10. Obchodzącym imieniny rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia.
  11. Bóg zapłać za składane ofiary złożone na tace jak również wpływające na konto oraz wszelką życzliwość.

1. We wtorek spotkanie dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii świętej.
  2. W czwartek św. Andrzeja Apostoła i męczennika
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota miesiąca.
  4. W sobotę odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.
  6. Są już do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary zebrane przeznaczone są na budowę Kościoła.
  7. Bóg zapłać za składane ofiary. Przez dwie najbliższe niedziele zbieramy ofiary na uregulowanie należności za wykonywane sklepienie i najmowane rusztowanie.
  8. Obchodzącym imieniny i rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia.
  9. Serdeczne podziękowania Panom  za  pomoc w   przestawieniu rusztowania .

1. Rozpoczynamy Adwent - czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie.

2. Msze św. roratnie od poniedziałku o godz. 18.00. Przynosimy ze sobą lampiony.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek sobota miesiąca.

4.W czwartek spotkanie Żywego Różańca

5. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.30.

6. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00

7. Niech Pan wynagrodzi za składane wszelkie ofiary na budowę Kościoła.

8. W przyszłą niedzielę składamy ofiary jako Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

9. Obchodzącym imieniny , rocznicę składamy najserdeczniejsze życzenia.